מורה דרך | מדריך טיולים - קברי צדיקים- מערת האידרא  
עברית
English

קברי צדיקים- מערת האידרא

מערת האידרא
איך מגיעים
לבאים מכביש 85 עמיעד כרמיאל : עולים בכביש 866 לכיוון מירון. בצומת מירון כיום יש כיכר ממשיכים בכביש 89 לכיוון צפת. לאחר כ-3 ק"מ הכביש פונה שמאלה ואחר כך ימינה לעבר ירידה חדה. על ראש הגבעה ולפני הירידה יש ציון קבר רבי יוסי בר יעקב. לידו יש שלט המראה אל המערה הנמצאת 50 מ' מהכביש.יש מדרגות היורדות אל הקבר והמערה.
ציון נוסף של מערת האידרא
 
ממשיכים בכביש 89 עוד 500 מ' בירידה ימינה. בסוף הירידה יש שביל עפר המוביל אל הישוב קדיתא. השלט מורה אל הקברים של רבי כרוספדאי וקבר אלקנה.
 
 את קיומה של מערת האידרא גילה האר"י הקדוש.
במערה זו, למדו רבי שמעון בר יוחאי ותלמידיו את סודות הקבלה שקובצו בספר הזוהר בעיקר בחלקים המכונים 'אידרא רבה' (האידרא הגדולה) . כאן זכו הגילויים הנעלים ביותר של חכמת הקבלה מן העולמות העליונים תוך שהם מקיימים את טקסי הלימוד וההעמקה בתורת הסוד המכונים 'טקסי האידרא'.
בכתבי האר"י הקדוש בספר "שער הגילגולים" מסופר: "לפעמים הלך לו האר'י והחברים לכפר מירון, למקום שנתקבצו רבי שמעון בר יוחאי וחבריו וגילה להם שם "אדרא רבא", והיה האר'י אומר: 'כאן ישב רבי אלעזר, כאן ישב רבי אבא', וכן כולם. והושיב כל אחד ואחד מתלמידיו במקומו הראוי לו לפי נשמתו. שהיה האר'י אומר, שכל אחד מהם יש לו ניצוץ נשמה מחבר אחד של חברי רבי שמעון".
כמו כן גילה האר"י לתלמידיו סודות עמוקים מאוד במקום זה ואמר להם: "אילו נתנה רשות לעיניכם לראות, הייתם רואים כנופיה גדולה של צדיקים ומלאכי השרת שבאו לשמוע האידרא והאש מלחכת סביבנו".
אנשי קבלה רבים מרחבי העולם עולים אל המקום  להשראה רוחנית ולחווית לימוד הקבלה.
המקום מתאים במיוחד ללימוד בספר הזוהר בשעות הלילה.
 
 
 
 
 


עמוד ראשי  |  אודות  |   מפת אתר  |  הצהרת פרטיות  |  יצירת קשר
Drop Studio - דרופ סטודיו
© Drop Studio 2009
עיצוב אתרים, בניית אתרים - דרופ סטודיו.

תפריט מנהלהתנתק מהניהול

משרד התיירות רשות הטבע והגנים דידו סנטר טיולים בצפון
מורה דרך מדריך טיולים בגדי הריון שרת וירטואלי מלכה בגדי הריון